reklama 

Trutnovského kapříka fanoušci ochutnají už po šestnácté

4.12.2019  •  Kultura  • 
čtenost 831

Není kapřík jako kapřík. Zatímco jeden se bude podávát s bramborovým salátem při blížícím se Štědrém večeru, ten Trutnovský kapřík tomu bude předcházet v sobotu od 18 hodin v hospodě ve Voletinách. V sále bude při 16. ročníku této tradiční hudební akce celý večer znít muzika od podlahy.

Trutnovského kapříka fanoušci ochutnají už po šestnácté

Podle organizátorů této události Tomáše Trochimoviče a Libora Mazury se mají návštěvníci a příznivci dobré muziky na co těšit. „Zahrají místní bandy, ale dorazí jako vždy i přespolní. Těšíme se na vás, přátelé,“ zvou pořadatelé do sálu hudební fanoušky. A kdo rozvibruje voletinskou hospodu tentokrát?


Ve Voletinách zahraje trutnovská formace Blues Mystery.

Z Železného Brodu dorazí kapela DWTK, která byla založena v létě 2015 a singlem debutovala v červnu 2017. Historie další rockové formace Silent Session z Turnova sahá do až do hloubky 80. let a šera undergroundových klubů. Společná touha skládat nové písně vyvrcholila natočením debutové desky, která vyšla v roce 2008, aby v roce 2015 bylo natočeno další CD Poslední na Zemi. Další partou, která na sále vystoupí, je Nasekáč z Liberce, jejíž zrod sahá do druhé poloviny 90. let. Začátkem roku 2016 kapela dokončila a vydala EP Blbej den.


Nebude chybět ani trutnovská legenda Pepa Lábus a SPOL.

To byly přespolní kapely, které samozřejmě doplní ty trutnovské. Blues Mystery jsou nejen bluesmani ale také zkušení rockeři. Některé skladby hrají ve vlastních úpravách se současnými aranžemi a tvrdým rockovým zvukem. Příznivci této skupiny je mohli vidět například na Open Air Trutnov či na charitativní akci Webrovkafest. A bonbónek na konec, který asi není třeba zeširoka představovat.

Trutnovského kapříka totiž obohatí zdejší známá a populární kapela Pepa Lábus a SPOL. Lídr kapely vystupuje od roku 1984, zpočátku zejména po klubech a festivalech věnovaných folku a příbuzným žánrům. Poté vnikla skupina, která se stabilizovala v pětičlenné sestavě hrající zvláštní druh písničkářského rocku s houslemi a akustickou kytarou. Na svém kontě má už pět alb.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: archiv Trutnovský kapřík, Blues Mystery, pepalabus.cz

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama