reklama 

Jubilující spolek podpoří na svém prvním plese mladé výtvarníky

3.12.2019  •  Kultura  • 
čtenost 360

Spolek podkrkonošských výtvarníků letos slaví významné výročí. Od jeho vzniku totiž uplynulo třicet let. V souvislosti s tímto jubileem pořádá v sobotu 14. prosince od 19 hodin v Národním domě v Trutnově 1. výtvarnický ples. A nebude to událost jen tak ledajaká. Výtvarníci se totiž rozhodli, že pomohou svým mladším nástupcům ze zdejší základní umělecké školy.

Jubilující spolek podpoří na svém prvním plese mladé výtvarníky

Hlavním cílem plesu je výběr finančních prostředků na nákup nových malířských stojanů a dalšího potřebného vybavení pro výtvarný obor „zušky“. „Při příležitosti letošního výročí jsme se rozhodli zakončit celý ten plodný rok akcí, která podpoří mladé talenty z našeho města,“ přiblížil předseda spolku Ctibor Košťál s tím, že ples se bude konat s podtitulem Výtvarníci výtvarníkům.

Spolku se již nyní podařilo vybrat velmi zajímavou sumu od oslovených firem i jednotlivců, kteří sdílelí jeho zájem a chtěli podpořit dobrou věc. „Na plese bude zástupcům výtvarného oboru Základní umělecké školy Trutnov předán šek s celkovou částkou,“ dodává místopředsedkyně Alena Valentová.

Zakoupením lístků na místě konání, které lze rezervovat na info@spvtrutnov.cz, mohou přispět i návštěvníci, protože veškerý zisk z plesu bude připočten k již vybrané částce. A co se bude na plese dít? K tanci a poslechu budou hrát oblíbené trutnovské kapely Sansa Band a S-Band. Návštěvníci se mohou těšit také na bohatou tombolu od místních výrobců a prodejců. Tombola, stejně jako připravovaný raut, jsou součástí ceny lístku.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: archiv SPV

 

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama