reklama 

Matka s dcerou se ztratily cestou na chatu Jelení Louky

13.1.2020  •  Krimi  • 
čtenost 1682

Pátrací akce s dobrým koncem se odehrála v sobotu po 16. hodině v Krkonoších. Ztracenou ženu s dcerou a vybitým mobilem naštěstí včas vypátrala horská služba.

Matka s dcerou se ztratily cestou na chatu Jelení Louky

Akci odstartoval telefonát krátce po čtvrté hodině odpoledne. Žena volala svému příteli do Prahy s tím, že se s dcerou asi ztratila na trase mezi Chalupou na Rozcestí a horskou chatou Jelení Louky v Peci pod Sněžkou. „Muž se následně v obavě o ně obrátil na horskou službu a ta informaci předala také na místní policejní služebnu. Celé pátrání pak probíhalo ve spolupráci,“ oznámil policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

Po oznámení záchranáři z Horské služby Krkonoše začali propátrávat terén v okolí popsané trasy. Do akce se hned zapojila také policejní hlídka, která se tou dobou nacházela nedaleko chaty Jelení Louky. „Policisté dále provedli lokalizaci mobilního telefonu pro bližší zjištění polohy. Bohužel se ženě nešlo dovolat, neboť se ji vybil telefon,“ upřesnil Vincenc.

V pohotovosti byl také policejní vrtulník. „Vše naštěstí dopadlo dobře a před šestou hodinou odpoledne ženu s dcerou v pořádku vypátrala horská služba právě nedaleko chaty Jelení Louky,“ sdělil Vincenc.

Policie upozorňuje, že by se návštěvníci hor neměli vydávat po cestách, které neznají, nebo přeceňovat své síly, zejména pak nyní v zimním období na horách. „Před túrou či procházkou také stojí za to zkontrolovat stav baterie svého mobilního telefonu,“ dodal policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

(pac, tz-vi)
pavel@trutnovinky.cz

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama