reklama 

Ředitelství silnic a dálnic dělá vše, co je možné, uvedl k dálnici ministr dopravy

10.1.2020  •  Aktuality  • 
čtenost 4848

Na konci roku rozčílil ministr dopravy Vladimír Kremlík lidi v hradeckém kraji, když odsunul dostavbu vysněné dálnice D11 k polským hranicím z roku 2025 až na 2028. Mezi místními politiky bylo rozhořčení dokonce tak silné, že se s nimi musel setkat osobně. Včera se v Praze u jednoho jednacího stolu sešel s hejtmanem kraje Jiřím Štěpánem a jeho náměstkem pro dopravu Martinem Červíčkem.

Ředitelství silnic a dálnic dělá vše, co je možné, uvedl k dálnici ministr dopravy

Dálnice D11 má podle ministra nyní rozestavěných 22,4 kilometrů. „Zbývají nám úseky Jaroměř-Trutnov a Trutnov-státní hranice, kde Ředitelství silnic a dálnic dělá vše, co je možné, aby jejich přípravu a výstavbu maximálně urychlilo. Jednali jsme i o obchvatu Jaroměře na I/33, který by bylo vhodné uvést do provozu ve stejné době jako stavbu D11 Smiřice-Jaroměř,“ oznámil Kremlík.

2025? Ne, až v roce 2028

Dálnice z Hradce Králové přes Trutnov k polským hranicím nebude hotová v letech 2024 nebo 2025, jak ještě před rokem sliboval tehdejší ministr dopravy Dan Ťok, ale až na konci roku 2028. Dnes to oznámil současný ministr dopravy Vladimír Kremlík.
 Více čtěte ZDE

Chybějící obchvat Jaroměře považují na kraji za aktuální problém. “Bavili jsme se o tom, jak řešit eventualitu, že se obchvat nestihne dokončit společně s dálnicí. V takovém případě musíme zamezit tomu, aby byla Jaroměř zatížena návalem vozidel sjíždějících z dálnice,“ řekl náměstek hejtmana Martin Červíček.

Jednalo se také o dvou úsecích dálnice z Trutnova ke státní hranici, u nichž už ŘSD požádal o územní rozhodnutí. „Projednali jsme, co je možné udělat proto, aby se mohlo požádat o stavební povolení a co nejdříve mohla začít vlastní stavba,“ řekl první náměstek hejtmana Martin Červíček. „ŘSD se pokusí v tomto ohledu udělat maximum, s Královéhradeckým krajem budeme dále diskutovat případná provozní opatření,“ potvrdil Kremlík.

Jednání se vedla i o krajské silniční síti, které se stavba nových dálnic bezprostředně dotýká. Ta se má v brzké době rozšířit o 150 kilometrů silnic I. třídy převedených od státu.

„Požádal jsem pana ministra, aby vzhledem k zapojení Královéhradeckého kraje do výkupu potřebných pozemků, roli mediátora mezi ŘSD a samosprávou i vstřícnosti při převodu 150 kilometrů silnic do své správy zařadila vláda mezi její priority dvě klíčové stavby, které budou na dálnice navazovat. Jedná se o obchvat Choustníkova Hradiště a propojení silnice z Hradce na Vysokou nad Labem s Hradubickou silnicí, abychom zabránili nárůstu dopravní zátěže ve Vysoké a Opatovicích,“ dodal náměstek Martin Červíček.

(pac, tz-kr)
pavel@trutnovinky.cz

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama