reklama 

Město zřídilo kvůli horšící se dopravě novou pracovní skupinu

10.12.2019  •  Aktuality  • 
čtenost 4261
 • komentářů 1

Aut a dopravních komplikací je víc než v minulosti. Situace by mohla být ještě horší. Trutnov proto přistoupil k neobvyklému řešení. Zřídil speciální pracovní skupinu, jejímž úkolem bude situaci analyzovat a navrhovat možná řešení. „Potřebujeme, aby nám tady doprava nezkolabovala,“ vysvětluje trutnovský starosta Ivan Adamec.

Město zřídilo kvůli horšící se dopravě novou pracovní skupinu

Pracovní skupinu pro dopravu při strategickém plánu (jak zní celý název) založila rada města minulý týden. „Bude řešit reálné dopady dopravy v Trutnově. Musí připravit naše město na příchod dálnice, řešit parkování a některé dopravní situace, které ve městě vznikají například rekonstrukcemi v obytných čtvrtích,“ naznačil Adamec.

Že doprava houstne nejvíc pocítí Trutnovští vždy při opravách silnic. Když kamiony nesměly kvůli rekonstrukci asfaltek přes Náchod, jezdily přes Trutnov a tvořily se od kruhové křižovatky u kina kolony až k poříčskému náměstí. Když se opravovala Struha, popojížděla kolona od kruháku u kina až k vlakovému nádraží. I když se neopravují hlavní tahy, tvoří se v dopravních špičkách kolony na Struze a na Horské.

Komplikace se dají očekávat i kvůli dálnici. Z polské strany bude u Královce hotová v roce 2023. Z naší strany se původně sliboval jako rok dokončení 2025, nyní se uvádí až rok 2028. „Budeme se muset nějak popasovat se státem, být šikovní a chytří, aby nám doprava tady nezkolabovala,“ zdůraznil Adamec.

Radní už požádali o spolupráci lidi, kteří by o práci v této poradní skupině mohli mít zájem a zároveň jsou odborníky na dopravu. „Nebráníme nikomu se na její činnosti podílet. Není to ale komise pro komisi, která by jen předstírala nějakou činnost. Budeme chtít konkrétní výsledky,“ dodal trutnovský starosta.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz

Diskuse

11.12.2019 Martin Procházka
Ano, to je rozumny krok. Snad bude rozumny i vysledek.

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama