reklama 

Výstava obrazem: Kolejiště ve staré televizi nebo důlní dráha v chlebníku

24.10.2014  •  Aktuality  • 
čtenost 2837

Trutnov - Kdo by snad chtěl říci, že výstava převážně železničních modelů v tělocvičně Základní školy Rudolfa Frimla je každý rok stejná, tak by měl zajít na tu letošní. Kromě tradičních exponátů jsou tam totiž letos k vidění i naprosto neobvyklé modely.

Výstava obrazem: Kolejiště ve staré televizi nebo důlní dráha v chlebníku

Například kolejiště vytvořené německých modelářem uvnitř televizoru z osmdesátých let minulého století. Dá se nasvítit různými způsoby a díky preciznímu miniaturnímu zpracování přitahovala v prvních minutách snad nejvíc návštěvníků. „Klidně bych se na to díval jako na televizi, kdybych to měl doma,“ uznal jeden z českých modelářů.

Zaujal rovněž chlebník a v něm model důlní dráhy. Zasněžené kolejiště oslovilo romantikou blížící se zimy. Fajnšmekry zaujaly modely lokomotiv poháněné parou a také ukázka parního stroje od Pavla Jakoubka. Trutnovští oživili svůj obří model kolejiště ve tvaru L - statické autobusové nádraží vylepšili pohyblivými autobusy.

IMG 4584

Zajímavostí je i to, že kromě modelářských klubů letos na Frimlovce vystavují také soukromí modeláři. Například Marek Trejbal a či Michal & Mike Rotterovi, kteří coby začátečníci ukazují TT kolejiště Košumberk vlastní výroby, a které je podle jejich vlastních slov „stále ještě ve výstavbě“. Novinkou je model letiště.

K vidění jsou ale kromě drážních modelů a kolejišť také rádiem řízené modely aut i letadel, ukázky modelů ze stavebnic Lego a Merkur, a další zajímavosti.

Výstavu modelů pořádá Klub železničních modelářů Trutnov ve Středisku volního času na Frimlovce (Červený kopec). Otevřeno je každý den od 10 do 18 hodin.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama