reklama 

Čtyři kuželkářští mistři okresu jsou z Lokomotivy

10.1.2020  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 770

Druhá polovina sezony kuželkářů má za sebou již první víkend, na jehož programu byla mistrovství okresu jednotlivců ve všech kategoriích. Hráči Lokomotivy si vedli zdatně a s jedenácti medailovými úspěchy byli nejúspěšnějším oddílem okresu.

Čtyři kuželkářští mistři okresu jsou z Lokomotivy

Mistři okresu 2020 z Loko Trutnov - zleva: Roman Straka (muži), Marek Plšek (junioři), Vendy Krulišová (seniorky) a Karel Slavík (senioři).

Okresní šampionáty se uskutečnily na čtyřdrahách ve Vrchlabí a v Trutnově. Kuželkáři Lokomotivy získali čtyři mistrovské tituly a dalších sedm medailových umístění. Naprostou převahu měli junioři, kteří obsadili prvních pět míst, a podobně si vedli i senioři. Na krajských mistrovstvích bude Trutnov reprezentovat celkem 16 hráčů.

Výsledky

Muži: 1. Roman Straka 1166, 4. Martin Khol 1075, 5. František Jankto 1064
Junioři: 1. Marek Plšek 596, 2. David Ryzák 565, 3. Marek Žoudlík 558, 4. Petr Kotek 538, 5. David Chaloupka 528
Seniorky: 1. Vendy Krulišová 535 (obhájila loňský titul)
Senioři: 1. Karel Slavík 569 (obhájil loňský titul), 2. Jaroslav Jusko 561, 4. Jaroslav Jeníček 545, 5. Zdeněk Khol 52
Žáci: 3. Matouš Fiebinger 268
Dorostenci: 3. Šimon Fiebinger 505, 4. Marek Ondráško 505

Za zaznamenání stojí i skutečnost, že svoji premiéru ve funkci hlavních rozhodčích absolvovali noví trutnovští sudí 2. třídy Karel Slavík a Zdeněk Babka, kteří svoji premiéru zvládli na jedničku.

PŘÍPRAVA JUNIORŮ NA MS 2020

Všichni tři trutnovští juniorští reprezentanti (Marek Plšek, David Ryzák a Marek Žoudlík) pokračují v přípravě na mistrovství světa, které se uskuteční v květnu v polském Tarnowo Podgorném. Marek Plšek ovládl výborným výkonem (631) další kontrolní start v Otrokovicích ještě v závěru loňského roku, v nadcházejícím víkendu všichni tři podstoupí další vážnou zkoušku na kontrolním startu v Přerově. Dobrou přípravou jim bylo i mistrovství okresu, v němž dokázali svoji nadvládu.

První utkání jarní části první ligy se uskuteční v sobotu 18. ledna ve 13.30 hodin na čtyřdráze v Olympu a soupeřem áčka Lokomotivy bude druhý celek tabulky Centropen Dačice.

(pho, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: Zdeněk Babka       

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama