reklama 

Top Boxing Night v Uffu: nová tradice i loučení Synka

3.12.2019  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 1515

/VIDEO/ Trutnov se chystá na zajímavou konfrontaci v boxerském ringu. Top Boxing Night Uffo aneb Česko versus Polsko, kde proti sobě nastoupí zástupci domácího oddílu Boxing Club Trutnov a polského extraligového týmu Imperium Boxing Wałbrzych. Oba výběry budou doplněné o špičkové boxery včetně celé plejády reprezentantů. Kdy? V sobotu 14. prosince od 19 hodin v „koloseu“ Uffo.

Top Boxing Night v Uffu: nová tradice i loučení Synka

Trenéři výběrů Krzysztof Sadłoń (vlevo) a Milan Ondráško.

„Jedná se o první ročník galavečera, kde bychom chtěli založit tradici nejvyšší kvality olympijského boxu, ukázat v Trutnově nejlepší místní mladé bojovníky a jako bonus ještě dopřát lidem pokoukání na zápasy v profesionálním ringu,“ říká hlavní pořadatel a trenér trutnovských boxerů Milan „Piňon“ Ondráško.

Na myšlenku mezinárodního galavečera přišel při svých cestách po evropských turnajích, odkud má spoustu kontaktů a kde poznal hodně lidí. Když se s nimi později spojil, zjistil, že mají totožný zájem dělat box přesně takhle. „Už teď je rozjednané pokračování příštího ročníku proti Rumunům nebo Litevcům,“ prozrazuje s tím, že jednou nebo možná i dvakrát za rok by se tak Trutnov mohl stát dějištěm soubojů českého týmu se zahraničními vyzyvateli.

Na čem si chce Top Boxing Night zakládat, je to, že by se mělo jednat o naprosto rovnocenné partie, ve kterých nebude jasné, kdo zvítězí, protože tak to má podle Ondráška ve sportu být. „Dělat nějaké galavečery, kam si přivezeš kašpárky, je prostě nesmysl. Lidé to hned prokouknou a už ti nepřijdou. Ale hlavně to ten box hrozně shazuje, když jasně víš, kdo vyhraje. To je prostě šaškárna,“ vypravuje. Podepíše se prý i pod to, že nic podobného u nás ještě nebylo. „Jo, byly tady zápasy Kuba vs. Evropa, ale to se boxovalo v Lucerně, kde je to úplně o jiných penězích,“ dodává.

Premiérová konfrontace v ringu nabídne tedy česko-polskou podívanou. Sestavení družstva našich severních sousedů má na starost bývalý vynikající boxer a desetinásobný mistr Polska Krzysztof Sadłoń, který pro ring vychovává nové generace ve Wałbrzychu. „Spolupracujeme spolu, mají velkou kvalitu boxerů, na každém tréninku okolo 40 lidí,“ poukazuje trenér Ondráško. Ten do svého týmu pro hlavní program sedmi zápasů zařadil i jednoho Trutnováka a tím je Aleš Včeliš. Druhým závodníkem domácího Boxing clubu bude výborný boxer a juniorský mistr Ázerbájdžánu Huseyn Qasimov, jenž se brzy stane novou oficiální posilou Trutnova. Ve dvou předzápasech se pak z oddílu představí ještě mladé naděje Vojta Bernáček a Marie Poliaková.

Kdo bohužel v Uffu bude chybět, je největší talent trutnovského boxu Pavel Nevečeřal, jenž si měl odbýt premiéru v profesionálním ringu. Čerstvě osmnáctiletý ranař si léčí zlomenou ruku, kvůli níž letos už přišel o mistrovství Evropy i mistrovství republiky. Podle aktuálních informací ruka potřebuje ještě tři měsíce absolutního klidu. Organizátorům tak nevyjde původně zamýšlený kruh, že v ringu mezi profíky jedna kariéra domácího borce začne a ta druhá se uzavře. V plánu je totiž rozlučkový zápas Jakuba Synka. „Soupeř je zajímavý a můžete se těšit na pořádnou petardovačku,“ usmívá se Milan Ondráško.

Předprodej vstupenek na galavečer probíhá v režii Uffa, k dostání jsou lístky jak na sezení, tak stání.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
foto: archiv oddílu Boxing Club Trutnov

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama