reklama 

Adios, Trutnov aneb Jak Španělky získávaly praxi ve Spartaku

22.11.2019  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 679

Zajímalo by vás, jak si v Trutnově užívaly zahraniční studentky během studijní stáže? Sdílení jejich zkušenosti může být pro nás obohacující. Vzhledem k tomu, že se přiblížil konec dvouměsíčního pobytu dvou španělských studentek z regionu Galicie v Trutnově, zkusili jsme udělat krátkou rekapitulaci.

Adios, Trutnov aneb Jak Španělky získávaly praxi ve Spartaku

Carmen a Bárbara jsou studentky sportovního institutu Monte Castelo ze španělské oblasti Galicie a do Trutnova dorazily 22. září v rámci programu Erasmus+, aby tady v průběhu dvou měsíců vykonávaly trenérskou praxi v oddílech Spartaku. Více si můžete přečíst na stránkách Spartaku ZDE.

Dívky využily každého okamžiku k poznávání našeho regionu. Ve volném čase navštívily řadu míst v České republice, vyrazily také do Vídně a polského Krakova.

„Aby se mohly realizovat projekty Erasmus mezinárodní spolupráce, předpokládá to, že máte partnery, kterým můžete věřit a lidi, na které se můžete spolehnout. Jsem ráda, že ve Spartaku se najdou lidé ochotni podpořit tuto aktivitu, předávat studentům své zkušenosti a inspirovat je do jejich budoucí trenérské práce,“ uvedla Eva Rudolfová z místního gymnastického oddílu, která před dvěma roky navštívila Španělsko a nastartovala vzájemnou spolupráci.

A JAK HODNOTÍ POBYT CARMEN A BÁRBARA?

„Dne 18. září začínalo naše dobrodružství v neznámé zemi, kterou pro nás Česká republika byla. Úplně jiný životní styl, jazyk, zvyky, časy… Bylo hodně věcí, na které jsme na začátku narazily a musely jsme si na ně zvyknout. Trutnov nás přijal moc dobře. Je to krásné město s mnoha místy, které stojí za to objevovat. To jsme také dělaly během dvou měsíců, kdy jsme tu pobývaly. Spartak Trutnov a jeho sportoviště nabízejí velmi širokou paletu sportů. Díky trenérům jsme měly možnost zkusit a věnovat se mnoha sportům. Určitě musíme poděkovat všem trenérům za jejich vstřícnost, přátelství a podporu. Děkujeme za vše, co nás naučili během našeho pobytu. Díky nim jsme se tu cítily jako doma.

Také nás moc hezky přijaly děti, malí sportovci. Odvážíme si nádherné vzpomínky na chvíle, které jsme s nimi prožily.

Velkým zážitkem pro nás byla prohlídka nového Střediska volného času. Provedl nás pan ředitel Josef Khol, a to v době, kdy středisko opravdu žije aktivitami a je plné lidí. Dětem trošku závidíme, ale i přejeme moderně vybavené prostory a neuvěřitelnou nabídku aktivit. Každý si může zvolit, co se mu líbí. Navíc vše najdete pod jednou střechou včetně zázemí pro čekající rodiče. Úžasná myšlenka propojit do jednoho prostoru rozdílné aktivity (sportovní a umělecké) a zároveň vytvořit místo setkávání různých generací. Doporučujeme „copy“ myšlenku i v jiných městech.

Jsme moc rády, že jsme se rozhodly pro tuto zahraniční praxi a že jsme to všechno mohly zažít. Určitě bychom chtěly vzkázat všem u nás, aby přijeli a také si to zkusili. Chceme také poděkovat Ireně, Evě a Daně, že tu vždy byly připravené pomoci nám ve všem, co jsme potřebovaly. Amigos para siempre!

Cílem praxe bylo, aby studentky poznaly, jak to chodí jinde, a aby získaly inspiraci pro svou budoucí trenérskou práci.

(eru, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: archiv Spartaku Trutnov

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama