reklama 

Basketbalistky vstupují do sezony, těší se na skvělé domácí prostředí

28.9.2019  •  Basketbal  • 
čtenost 433

Basketbalistky BK Loko Trutnov čeká již zítra v 17 hodin na domácí palubovce premiéra v nové sezoně RENOMIA ŽBL. V úvodním kole nastoupí proti účastníkovi Eurocupu Women KP Brno.

Basketbalistky vstupují do sezony, těší se na skvělé domácí prostředí

Samostatná česká liga se hrála poprvé v roce 1993 a navazuje na československou ligu žen, která se hrála od sezony 1932/33 (například hokejová liga mužů se začala hrát až v období 1936/37). Trutnovská Lokomotiva v neděli vstoupí do 25. ligové sezony.

„Naším výsledkovým cílem je opět postup do play-off,“ říká trenér BK Loko Trutnov Michal Martišek na startu RENOMIA ŽBL a pokračuje: „Herně bychom chtěli navázat na loňskou úspěšnou sezonu, kdy jsme v rámci našich možností produkovali moderní rychlý basketbal, díky kterému jsme byli schopní zaskočit i favorizované soupeře. Kromě toho chceme nadále rozvíjet naše mladé hráčky. Proto jsme velmi rádi, že se nám povedlo udržet základ týmu pohromadě.“

Prvním soupeřem trutnovské Lokomotivy v nové sezoně bude KP Brno. „Na úvod nás čeká jediný český zástupce v EuroCupu. Oproti loňsku prošel tento tým výraznou obměnou, postupně se mu vracejí dlouhodobě zraněné hráčky, došlo i ke změně na pozici trenéra,“ poukázal na příchod bývalého ligového hráče a trenéra Ostravy Dušana Medveckého do Králova Pole. „My se opět musíme soustředit hlavně na svůj výkon, snažit se co nejvíc využít naše výborné domácí zázemí, na které se už moc těšíme,“ dodal Michal Martišek.

Diváci si můžou pořídit na pokladně haly před zápasem permanentní vstupenky za zvýhodněnou cenu 350 Kč. Také v nové sezoně bude pokračovat oblíbená SMS tipovačka, při které tipují, kolik bodů nastřílí domácí tým.

RENOMIA ŽBL se hraje s deseti účastníky. V lize už nebude působit Nymburk, který převedl ligovou licenci do Chomutova, a Teamstore Brno.

V hracím systému nejvyšší soutěže je novinkou nadstavbová část. První tým základní části postupuje rovnou do čtvrtfinále bez nutnosti odehrát nadstavbu, druhý s pátým týmem po základní části se utkají dvoukolově každý s každým, šestý až desátý tým jednokolově každý s každým tímto systémem: 1. kolo 7-10; 8-9; 2. kolo 10-8; 6-7; 3. kolo 8-6; 9-10; 4. kolo 6-9; 7-8; 5. kolo 9-7; 10-6.

Osm nejlepších postupuje do play off, které se pak hraje tradičně na tři vítězná utkání. Družstvo, které skončí po nadstavbě na posledním desátém místě, hraje baráž na dvě vítězná utkání s vítězem I. ligy žen o účast v ŽBL v ročníku 2020/21.

Nový systém ligy vznikl společnou diskusí mezi kluby RENOMIA ŽBL s cílem zvýšit počet utkání.

V evropských pohárech bude reprezentovat českou ligu celkem šest týmů.

(bk, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: Jan Bartoš

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama