reklama 

Na „Čížkáčích“ bojovalo o mistrovské tituly 1500 orientačních běžců

26.6.2019  •  Atletika, Běh  • 
čtenost 1338

Oddíl orientačního běhu Lokomotivy Trutnov má za sebou historicky nejtěžší úkol. O uplynulém víkendu uspořádal pro 1500 závodníků MČR a Veteraniádu na krátké trati na Čížkových kamenech - prostoru, který je znám i svými traily. Samotné centrum pak bylo na louce mezi obcemi Lhota a Markoušovice.

Na „Čížkáčích“ bojovalo o mistrovské tituly 1500 orientačních běžců

V sobotu čekalo na závodníky semifinále na mapách Čížkovy kameny a Horní panská, v neděli pak finále na mapách Kozí kameny, Čížkovy kameny a Horní panská. Terén byl po oba dny shodný - centrální nakloněná plošina s velkým množstvím vegetačních detailů a výskytem drobnějších kamenů, která poté padá do extrémně náročného kamenitého svahu.

Mistrovské tratě zamířily i do skalního útvaru Čížkovy kameny a Kozí kameny, které tvoří skalní hranu, která místy dosahuje výšky až 10 metrů. Běh ztěžoval velký výskyt velkých či menších kamenů, pod touto hranou, a těžká kamenitá podložka. Tratě se také křížily s jednosměrnými terénními stezkami pro horská kola Trutnov Trails, které však byly po dobu mistrovství uzavřeny. Veteránské tratě a tratě pro veřejnost se nejtěžším skalnatým místům vyhnuly, ale ani tak nebyly ochuzeny o kamenitou část závodního prostoru.

Po náročných a velice napínavých soubojích, kdy se pořadí na medailových stupních stále přelévalo, si vítězství v hlavní ženské kategorii vyběhla Denisa Kosová (OK 99 Hradec Králové), druhá skončila Vendula Horčičková (OOB TJ Slovan Luhačovice) a třetí příčku získala překvapivě Monika Doležalová (OK Kamenice).

Ani v mužích nebylo pořadí až do úplného konce závodu jisté. Chybovalo se hodně, nakonec z toho bylo vítězství pro Vojtěcha Krále (SK Severka Šumperk), druhý doběhl obhájce titulu z předchozích dvou let Miloš Nikodým a třetí byl jeho oddílový kolega Marek Minář (oba SK Žabovřesky Brno). Rozdíl mezi prvním a třetím místem byl v mužích pouhých 14 sekund.

Oddíl orientačního běhu děkuje všem závodníkům za účast a slibuje, že tento orientačně atraktivní prostor nebyl využit naposledy. Velké díky patří všem partnerům, sponzorům a vlastníkům pozemků, bez nichž by pořádání takto náročné akce nebylo možné. V neposlední řadě se nesmí zapomenout ani na ty, kteří se podíleli na organizaci závodu.

Další fotky najdete také ZDE.

(jry, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: Jan Bartoš

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama