reklama 

ABB Trutnovský půlmaraton přivítá pošesté běžce na Para

4.6.2019  •  Atletika, Běh  • 
čtenost 967

I když šestý ročník tohoto jedinečného závodu není jubilejní, pořadatel Kasper - Swix Team spolu s generálním partnerem této sportovní akce trutnovskou firmou ABB připravili na sobotu 8. června pro závodníky, sportovní příznivce a děti několik novinek.

ABB Trutnovský půlmaraton přivítá pošesté běžce na Para

Tou první a nejpodstatnější je nové moderní zázemí se šatnami, sprchami a WC. Investice za téměř 18 milionů korun díky dohodě mezi pořadatelem Kasper - Swix Team a provozovatelem Olfin Car Ski team zažije svoji opravdovou premiéru.

„Chceme, aby toto zařízení sloužilo co nejvíce sportovní veřejnosti a uděláme vše pro to, aby tato akce nebyla zdaleka poslední. Máme připravené projekty, které budeme postupně realizovat a využití zázemí na „Para“ bude jejich součástí“, nechal se slyšet šéf KST a ředitel závodu Stanislav Opočenský. Generální sponzor projektů Kasper - Swix a jednatel firem Kasper Group Rudolf Kasper jeho slova doplnil: „Vize, které mají hlavu a patu je třeba dělat nejen profesionálně, ale zároveň i srdcem, realizační tým lidí v KST a jeho činnost nejen při pořádání ABB Trutnovského půlmaratonu je toho důkazem“.

Z dalších novinek budou mít radost hlavně děti. Generální partner půlmaratonu totiž poskytne po dobu závodu svůj nejmenší multifunkční robot IRB 120 ve verzi FlexBeer, který bude pro všechny účastníky točit zdarma kofolu. Účastníci dětského závodu se mohou těšit, že na Para ochutnají zdarma i zmrzku a pitíčka.

Dospělí si to letos rozdají o „volňasy“ na tradiční trutnovský Pivofest, který se koná na Krakonošově náměstí týž den. Program pro děti, zajišťující agenturou Vosa už není novinkou, ale samozřejmostí tohoto podniku, stejně tak jako vzorně posekaný areál, za což je nutné pochválit Parky a lesy Trutnov.

Závodníci se mohou posilnit na dvou „občerstvovačkách“. Sladký Tečky se postarají o občerstvení pro diváky včetně výborného piva Trautenberk. Nedílnou součástí bude prezentace vozů Toyota prodejcem místní firmou Autostyl, jednoho z hlavních partnerů závodu, ale i celého KST. Jako každoročně, tak i v tomto roce uctí spolupracovníci a kolegové z ABB památku tragicky zesnulého Tomáše Dutky memoriálem ve zvláštní kategorii pro své zaměstnance.

Ředitelka generálního partnera ABB Trutnovského půlmaratonu Markéta Pechová navzdory svému pracovnímu vytížení běhá na velmi dobré úrovni a bude obhajovat předešlá pódiová umístění, letos na 10 kilometrové trati. Že se opravdu na závod těší potvrzují její slova: „Závodu v krásném prostředí trutnovského lesoparku a v příjemné atmosféře s perfektní organizací se vždy ráda zúčastním“.

Starosta města Trutnova Ivan Adamec, stejně jako v minulých pěti ročnících, odstartuje hlavní závod přesně v poledne. Díky finanční podpoře města i kraje formou grantů mohou pořadatelé mimo jiné třem nejlepším v hlavních kategoriích v celkovém pořadí žen i mužů rozdělit prize money a další hodnotné ceny.

Pojďme si to tedy společně užít do trutnovského lesoparku na Para v sobotu 8. června na distancích 5 km, 10 km nebo půlmaratonu, popřípadě na některé z dětských tratí, kompletní servis najdete na www.pulmaratontu.cz.

(jop, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: Miloš Šálek

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama